Kamerové systémy

Kamerové systémy majú v dnešnej dobe široké využitie. Použijú sa na zabezpečenie majetku, stráženie prevádzok, obchodných centier, výrobných hál, skladov ale aj areálov a parkovísk. Ich hlavný ciel je ochrana pred krádežou, vniknutím nepovolaných osôb a vzdialený dozor nad zamestnancami. Kamerové systémy možno využívať aj na identifikáciu ŠPZ automobilov, vo verejných dopravných prostriedkoch. Záznam z kamerového systému dokáže pomôcť k usvedčeniu pri krádeži alebo odhaliť nepoctivých zamestnancov.

Súčasna ponuka kamier je veľmi široká, používajú sa statické alebo pohyblivé kamery ktoré môžme ovládať pomocou klávesnice alebo im nastaviť trasu ktorú majú monitorovať. Niektoré kamery sú určené iba na prevádzku cez deň iné vidia aj v noci. Kamery sa delia aj podľa rozlíšenia a kvality obrazu, ďalej na čiernobiele a farebné, antivandal, s infraprísvitom -vidia aj v noci použijú sa v herniach a baroch, alebo tam kde je väčšinou šero a tma. Ponúkame aj skryté kamery, ktoré vyzerajú ako opticko-dymový detektor, detektor pohybu alebo kamery ktoré sa dajú skryť na rôzne miesta a na to aby videli potrebujú otvor vo veľkosti špendlíkovej hlavičky.V dnešnej dobe sa používajú aj kvalitnejšie digitálne IP kamery ich cena je však omnoho vyššia v porovnaní s klasickými kamerami.

Záznam z kamerového systému sa ukladá buď na digitálny videorekordér alebo pomocou digitalizačnej karty do počítača. Aktuálne dianie alebo záznam z videokamier je možné sledovať cez sieť alebo vzdialene cez internet. Prístup do záznamu je chránený heslom takže sa k nemu nedostane nepovolaná osoba. Digitálne záznamy sú od 4 vstupových až po 32 vstupové to znamená že k jednému záznamu sa dá pripojiť o 4 do 32 kamier. Pri IP videorekordéroch je to až 64 kamier. Záznam s týchto zariadení sa dá nahrať na USB kľúč alebo na DVD-R disk.