Kamerové systémy


Kamerové systémy CCTV

 Kamerové systémy majú v dnešnej dobe široké využitie. Použivájú sa na zabezpečenie majetku, stráženie prevádzok, obchodných centier, vyrobných hál, skladov ale aj areálov a parkovísk. Ich hlavný ciel je ochrana pred krádežou, vnikutím nepovolaných osôb a vzdialený dozor nad zamestnancami. Kamerové systémy možno využívať aj na identifikáciu ŠPZ automobilov, vo verejných dopravných prostiedkoch. Záznam z kamerového systéme dokáže pomôcť k usvedčeniu pri krádeži alebo odhaliť nepoctivých zamestnancov.

Súčasna ponuka kamier je velmi široká, používajú sa statické alebo pohyblivé kamery ktoré môžme ovládať pomocou klávesnice alebo im nastaviť trasu ktorú majú monitorovať. Niektoré kamery sú určené iba na prevádzku cez deň iné vidia aj v noci. Kamery sa deľia aj podľa rozlíšenia a kvality obrazu, ďalej na čiernobiele a farebné,antivandal, s infraprísvitom -vidia aj v noci použivájú sa v herňách a baroch,alebo tam kde je väčšinou šero a tma. Ponúkame aj skryté kamery, ktoré vyzerajú ako opticko dymový detektor, detektor pohybu alebo kamery ktoré sa dajú skryť na rozne miesta a na to aby videli potrebujú otvor vo veľkosti špendlíkovej hlavičky.V dňešnej dobe sa používajú aj kvalitnejšie digitálne IP kamery ich cena je však omnho vyššia v porovnaní s klasickými kamerami.

Záznam z kamerového systému sa ukladá buď na digitálny videorekordér alebo pomocou digitalizačnej karty do počítača. Aktuálne dianie alebo záznam z videokamier je možné sledovať cez sieť alebo vzdialene cez internet. Prístup do záznamu je chránený heslom takže sa k nemu nedostane nepovolaná osoba. Digitálne záznami sú od 4 vstupových až po 32 vstupové to znamená že k jednému záznamu sa dá pripojiť o 4 do 32 kamier. Pri IP videorekordéroch je to až 64 kamier. Záznam s týchto zariadení sa dá nahrať na USB klúč alebo na DVD-R disk.

ex09
ez11dvd
ez11v30h
 
      
 

 

       
gv-ipcam
gv-ipcam-ca
gv-sd220
               
                   
        
 
    

 easydoor 35
easydoor-7t
gv-bl120
             
                      
    
                  
 

GV